středa 30. listopadu 2016

Začátek adventu, radosti i strasti ... a modrobílá setkání

Ve čtvrtek 24. listopadu jsem si večer prožila téměř vánoční radost. Můj projekt JEN LEN ... den jako vyšitý! (https://www.hithit.com/cs/project/2955/jen-len-den-jako-vysity) na portálu Hithit.cz se přehoupl přes 100% a tím byl dva dny před ukončením naplněn a já budu moct pokračovat ve svém lněném snažení - tvoření. Pokračovala bych samozřejmě i tak, ale s kapitálem na materiál a vybavení ateliéru je to daleko příjemnější a povzbudivější.
Proč ale píšu o strastech? Ten samý večer, kdy jsem prožívala velikou radost, trpěl můj milovaný muž velikou bolestí v noze. Hned ráno jel k lékaři (v noci nechtěl, to je celý on, aby je tam jako snad neobtěžoval, na té pohotovosti) a já jsem odjížděla do Prahy na charitativní adventní trhy do Maltézského Velkopřevorského paláce. Manžel mi potom odpoledne volal, že po všemožných vyšetřeních jde o trombózu a je to poměrně vážný stav. Dostal spoustu injekcí, nějaké i s sebou domů a já jsem první večer na trzích trávila se strachem a smutkem, že s ním nejsem doma. Víkendové noci jsem trávila v kapucínském klášteře u Lorety (velmi klidné a čisté ubytování za příznivé ceny. Musím zde doporučit: 
http://kapucinat.kapucini.cz/subdom/kapucinat/index.php/cz/pro-turisty). A to bylo štěstí,... že jsem s tím svým strachem mohla být právě tam a modlit se. Druhý den bylo již manželovi líp a tak jsem si ve větší pohodě užívala atmosféru trhů na Malé Straně.

Modrobílé setkání ... první:
Trhy začínaly již v pátek večer, a když jsem dorazila do chléva (to byl jeden z prostorů. kde se prodávalo), zjistila jsem, že vedle mě je K.BANA (https://www.facebook.com/YOGAKBANA/ nebo zde: http://www.artbe.cz/vylohy/k-bana)se svými nádhernými lněnými košilemi a župany. Takže jsem se seznámila s Kačkou a děkuji za to setkání převelice ♥. K.BANU sleduji již dlouho, protože pracuje se 100% lnem. Je jogínka a oblečení, které šije (s přesnou dokonalostí a čistotou) je prostoupeno duchovním přístupem k životu. V bílé a tmavomodré barvě, s jedenáctkou (nenápadně všitým číslem), jako symbolem všech počátků ... Miluju to! (foto: Fler)

Modrobílé setkání ... druhé:
Už dvacet let znám porcelán manželů Kosových. Stejně tak dlouho také vlastním veliký modrý hrnek s bílými loďkami. A nyní jsem se s Kosovými poprvé setkala osobně. Velká část jejich tvorby je modrobílý porcelán, s malovanými vlaštovkami, rybkami, vážkami, s reliéfními kotvami, koníky a dalšími motivy, nebo u nich najdete rýžový porcelán (nahlédnout a koupit můžete třeba zde: https://www.fler.cz/zbozi?uid=247877#f14=1&f12=a).
Setkání velmi milé a porcelán, který dělá domov domovem ♥
(foto: Charitativní adventní trhy https://www.facebook.com/pg/actforothers.cz/photos/?ref=page_internal)


Modrobílé setkání ... do třetice:
A dalším modrobílým světem je také svět porcelánový a je to BLAHO. A opravdu vám je blaho, když se na ty věci podíváte, a když je vezmete do ruky, a z hrnečku se napijete. Bílé blaho (http://www.bileblaho.com/14-stolovani), opět s modrými motivy ... ptáčci, srdíčka, hvězdy, kola a kruhy ... čistota, něha, křehkost ... ♥
(foto: https://www.facebook.com/bile.blaho/)


Pokochejte se, jako jsem se kochala já ...
Advent teprve začal a bude příležitost ještě se setkat!

2 komentáře: