čtvrtek 4. května 2017

Přípravy na druhý festival lnu / LENFEST 2017

A je to tu! 
JEN LEN chystá druhý ročník festivalu lnu, jeho zpracování a designu. 
Festival je nyní ve svých počátcích putovní. Vloni se uskutečnil v Doksech, letos to bude místo, kde jsem před dvaceti lety studovala, potom i pracovala 
a kam se nyní stěhuji - se svým mužem, ateliérem JEN LEN, se psem a kocourem 
a hlavně s nadějí ♥ ... Kamenický Šenov.

LENFEST 2017 finančně podpořilo Město Kamenický Šenov! Toto je podstatná informace, protože bez finančního daru bych Lenfest nemohla uspořádat. Díky městu a přítelkyním z kamenickošenovského sklářského muzea se tedy vše pro vás již několik měsíců pečlivě plánuje a připravuje. A na kdy? Na 8. července 2017.

První návštěva proběhla v zimě a tady je to místo, kde se v červenci opět setkáme, Sklářské muzeum Kamenický Šenov a přilehlá zahrada:Ráda bych vás všechny nějak nalákala, abyste za námi přijeli strávit den se lnem. Vkládám sem tedy takový fotografický seznam prodejců a ostatních účastníků, na které se moc těšíme! 


PROGRAM

Tak čím začneme ... pohádkou. Přijede Markéta Sýkorová z Naivního divadla v Liberci se svou pohádkou o lnu Tři přadleny. To prostě nesmí chybět!Součástí odpoledního programu bude ukázková lekce kundalini jógy s povídáním s lektorkou Kateřinou Černou. Kačka je totiž také výrobcem luxusního lněného oblečení inspirovaného právě jógou, 
a to pod značkou K.BANA (najdete níže). Příležitost začít s jógou na Lenfestu!


Vloni nebyl - letos bude - KONCERT! Luciana Tomášová s Davidem Singerem. Úchvatný hlas, známé melodie ... nalaďte se tady: https://www.youtube.com/watch?v=IMbbAf_XSDc


VÝSTAVA

Hana Kroa připraví pro Lenfest malou výstavu interiérového designu. Návrhářka 
z Prahy, která několik let žila a tvořila v Nové Anglii v USA. Pracuje se lnem české výroby, na nějž digitálním tiskem převádí své ručně malované motivy.


OBČERSTVENÍ

Abyste na Lenfestu mohli v klidu strávit celý den, bude samozřejmě připraveno 
i občerstvení. Takové to klasické, s pivem, klobásou, haluškami a kremrolemi připraví Veronika, kterou znáte z Retro bufetu. Stylové lněné občerstvení, domácí limonády a vynikající kávu nachystá Florian café (stejně jako vloni 
u nich najdete raw dobroty s lněnými semínky a lněným olejem):WORKSHOPY

Na Lenfest připravujeme spoustu workshopů pro děti i dospělé.
Se mnou a JEN LENem budete vyšívat lněné dekorace a nebo tisknout na lněné plátno (či na vlastní triko) skleněnými raznicemi. Ty mi pomohou vyrobit ve sklářské škole přímo v Kamenickém Šenově. Tímto také děkuji za ochotu řediteli školy Pavlu Kopřivovi a dílenským učitelům.
Břichopas Toys, společně s Krasohledem připravují výrobu různých lněných panenek. A jejich dílničky s prodejem budou v ateliéru Břichopase (Marušky Mrňávkové) kousíček od muzea.
U Michala Gorce (Papyrea) si vyrobíte unikátní lněný papír.
Reforma Jewellery oproti tomu kreativně využije odpad na výrobu papírových šperků.

PRODEJCI

JEN LEN / Kamenický Šenov - ateliér textilní tvorby, ruční výšivka, šaty a tuniky, lněné šperky a drobné interiérové dekorace ... a také pořadatel Lenfestu ... to jsem já :-)


RUČNÍ PAPÍRNA PAPYREA / Zdislava - výrobky nejen z lněného papíru, papír japonský, notesy, ale také šité bavlněné interiérové dekorace v podobě nejrůznějších zvířátek pod značkou Pimpinella. Po celý den bude Michal předvádět výrobu ručního lněného papíru!


K.BANA / Praha - stylově čisté lněné oděvy inspirované jógou a cestováním. Kateřina Černá šije ze lnu české výroby také textil pro domácnost a podložky na cvičení.TOCHCEŠ / Liberec - tuto značku založily dvě kamarádky, studentky z liberecké textilní školy. Milují přírodu a design! 
Najdete u nich bytové doplňky - utěrky, pečiváky, zástěry, ručně potiskované polštáře, ale také kabelky a tašky nebo penály na štětce a plechové dózy.
BŘICHOPAS TOYS / Kamenický Šenov - Marie Mrňávková a její nejúžasnější panenky, zajíčci, kočičky, s výšivkou ruční nebo strojovou, s využitím různých druhů textilu, len nevyjímaje. Zkrátka takové malé království hraček.
KOUKOL V OBILÍ / Volfartice - Magdalena Špeldová bude během dne ukazovat zpracování lněné koudele předením na kolovratu. SHOP PICKYME / Praha - lněný second hand. To si užijeme!
REFORMA JEWELLERY / Praha - šperky z kreativně využitého odpadu.
Obojí k nám přiveze Petra, kterou jsem poznala na podzimním Czech design weeku.ATELIER MARTINA SCHULZ / Kamenický Šenov - Martina představí 
na Lenfestu autorské tašky se zajímavými výtvarně zpracovanými textilními aplikacemi. Mě osobně se velmi líbí její lněné a bavlněné sáčky inspirované tvarem čedičových sloupů z Panské skály.SVATAVA RYBÁČEK / Nový Bor - háčkované interiérové doplňky, tašky a šperky. Sváťa si pro Lenfest připravuje kolekci z lněných přízí.U KVĚTU LIPOVÉHO / Česká Lípa - květinové dekorace ... i s krásným sušeným zlatým lnem, dárkové předměty z Nakladatelství Trnka, krasohledy a další malá překvapení.


KERAMIKA JAROSLAVA LADY / Zdislava - Mistr keramik, který vypaluje svá díla dřevem v peci japonského typu. Nádherná keramika nám doplní náš lněný trh.Těšte se s námi! 
VSTUP ZDARMA ... to abyste mohli utrácet za len :)
Sledujte nás na facebooku
https://www.facebook.com/events/690091907866322/
a pozvěte své známé :)

Za fotografie ke článku tímto děkuji všem zúčastněným! Pokud chcete uvést konkrétní autory fotek, napište mi :-)

2 komentáře:

  1. Teda, takový krásný program a nabídka výrobků! Budu hodně zvažovat, že bych se vypravila, i když léto budu trávit v jiných kopcích :-)

    OdpovědětVymazat