neděle 28. srpna 2016

Leinentraum ... Lněný sen

JEN LEN se zasnil ... v Rammenau v Horní Lužici, v parku krásného barokního zámku, mezi stromy ... a všude jen len ♥
27. a 28. srpna se konaly 21. Mezinárodní hornolužické lněné trhy (https://www.barockschloss-rammenau.com/de/internationale_oberlausitzer_leinentage/).

Doporučuji příští rok navštívit! Přes 200 řemeslníků, z toho obrovská část zabývající se prací se lnem, od předení, tkaní, šití až po design a fashion design. 

Poprvé v životě jsem si vyzkoušela paličkování. A to u velmi vstřícných dam ze spolku Land Frauen.
U stánku s razítky na textil jsem si také jedno pořídila, s kytičkou (podle mě je to len, ale slečna prodávající si jistá nebyla :)... to je tím, že len vidím všude a ve všem ho hledám :) ). Větší potiskovací formy byly indické.A pak jsem ještě objevila lněné příze z Bischofswerdy, takže tohle jsou moje dárečky z Rammenau :)Konečně jsem prvně potkala EDGART http://www.edgart.cz/, doposud jsem obdivovala pouze virtuálně. Milé seznámení ... ukázalo se, že Petra se zná s Břichopasem a s Váchovými z Kamenického Šenova :) Zkrátka taková komunita mě milých tvůrčích lidí. Jsem ráda, že jste!

Claudia Cegielka z Berlína mi nedovolila vyfotit si její úžasné modely. Moje němčina nestačila na vysvětlení toho, že mi nejde o kopírování, nýbrž velký obdiv. Lněné šaty od ní ... krása s nádherou! Jenže ani na webu nemá moc fotek a už vůbec to, co na webu je, nevystihuje tu dokonalost. Takže tady je její web, kde toho ovšem moc nevykoukáte ... zkrátka musíte ji vidět někdy naživo :) http://www.claudia-cegielka.de/html/damen-mode.html


Nebe nad Rammenau:Zámek Rammenau je kousek od Budyšína. Kratičká návštěva v kostele sv. Petra a na věži ...

2 komentáře:

  1. Odpovědi
    1. Maruško, bylo toho tam tolik ... neviděla jsem zdaleka všechno. Ale hračky, jako Břichopas, takové nedělá nikdo :-) ♥

      Vymazat